Skip to Content

Delegate List

Bristol

Abid Hussain, Arts Council England
Abigail Pickard Price
Alex Fleming, British Council
Alice Cabanas, Encounters Film Festival
Alistair Spalding, Sadler's Wells
Althea Efunshile, Arts Council England
Amy Finlayson, Artemis PR
Amy Mason
Amy Turton, Arts Council England
Andrew Lovett, Black Country Living Museum
Angela El-Zeind
Angela Piccini, Bristol University
Anna Farthing
Anna Jones, Creative Junction
Anna Rutherford, In Between Time
Anne Torreggiani, The Audience Agency
Arilda Tymko, Bristol City Council
Bea Roberts
Beki Bateson, Lift Festival
Belinda Kidd, Bath Festivals
Ben Burtenshaw
Ben Templeton
Billy Alwen, Cirque Bijou
Birgitte Aga, Institute of Digital Art and Technology
Beatrice Pembroke, British Council
Britannia Morton, Sadlers Wells
Carol Carey, Somerset Arts Works Limited
Carolyn Hassan, Knowle West Media Centre
Champ Collective
Charlotte Jones, Independent Theatre Council
Claire Coache
Claire Doherty, Situations
Claire Gulliver
Claire Teasdale, Festival and Events, Bristol City Council
Claire Whitaker, Serious
Clare Titley, Arts Council England
Clarie Middleton, Hackney Empire
Cortina Butler, British Council
David Jubb, Battersea Arts Centre
Dawn Giles, Bedford Creative Arts
Deborah Rees, The Roses Theatre
Deborah Richardson, Somerset Film
Deryck Newland, Pavillion Dance South West
Dick Penny, Watershed
Dienka Hines, Travelling Light Theatre Company
Dina Ntziora, The Island Bristol
Dom Jinks, Plymouth University
Dorothée Irving, Paul Hamlyn Foundation
Ed Errington, Fuel Theatre
Eleanor Lang, Free Word Centre
Elisa Harris , Cornwall Arts Centre Trust
Emily Bull, Creative Youth Network
Emma McFarland, EmcArts
Emma Stenning, Bristol Old Vic
Erin Gavaghan, Siobhan Davies Dance
Eva Pepper, DV8 Physical Theatre
Faith Dodkins
Felix Mortimer
Fiona Fraser-Smith
Fiona Haines
Gavin Davenport
Georgia Hall
Grant Brisland, Corn Exchange Newbury
Hannah Myers, Stone Nest
Hayley Skipper, Forestry Commission
Heather Holcroft Pinn, Arts Fundraising Fellowship
Helen Keall, Ageas Salisbury International Arts Festival
Helen Tomlin, Acta Community Bristol
Holly Donagh, A New Direction
Isabel Churcher, Arts Council England
Jacquelyn Bevan
James Bird, DCMS
Jamie Andrews, British Library
Jane Bryant, Artswork
Jane Porter, Bristol City Council
Jane Sillis, engage
Janet Vaughan, Talking Birds
Jaswinder Singh, Asian Arts Agency
Jennifer Parkinson, Soundcastle
Jeremy James, Greenwich & Lewisham Young People's Theatre
Jess White
John Middleton, Shed 31 Productions
John Orna-Ornstein, Arts Council England
John-Jackson Almond, Park Theatre
Jon Opie, Jerwood Foundation
Jonathan Newey
Joon Lynn Goh, In Between Time
June Trask
Kami Lamakan, The Loop
Kat Joyce, Tangled Feet
Kate Brindley, Arnolfini
Kate Arthurs, British Council
Katelijn Verstraete, British Council
Katie Day, Black Tonic
Laura Coleman, Onca
Laura Drane
Laura Pye, Bristol City Council
Laura Dyer, Arts Council England
Leah Zakss, British Council
Lerato Dunn, Bristol City Council
Lina Johansson, Mimbre
Liz Clarke, Liz Clarke & Company
Louise Miles-Crust, Wales Millennium Centre
Louise Jeffreys, Barbican
Louise Eltringham, DV8 Physical Theatre
Lucy Phillips, Leicester Print Workshop
Luke John Emmett, Theatre Bath
Mags Patten, Arts Council England
Margaret Sheehy, MSL Projects and Consultancy
Marina Castledine, Tate Learning: Circuit
Mary Swan, Proteus Theatre
Melissa Inman, Bristol City Council
Michael Wicherek, Box Clever Theatre
Morag Massey
Naomi Robinson, 18 Hours Ltd
Narvir Singh
Nathan Curry, Tangled Feet
Nema Hart, Arts Council England
Nick Young, Creative Youth Network
Nick McDowell, Arts Council England
Nikki Sved, Theatre Alibi
Oliver Jones, Creativity Works
Penney Ellis
Peter Bazalgette, Arts Council England
Petra Schofield
Phil Walker, Bristol Museums and Art Gallery
Phil Gibby, Arts Council England
Polly Risbridger, East London Dance
Rachel Hill, Halsway Manor
Raj Patel, Arts Council England
Rebecca Farkas
Rebecca Gould, British Council
Richard Russell, Arts Council England
Rob Ashelford, Nesta
Robert Saunders, Apples and Snakes
Roberta Lee
Rosie Heafford
Rowan Lear
Ruth Harrison
Sarah Bentley, Producer
Sarah James, Situations
Sarah Sansom
Sebastian Warrack, Salisbury Playhouse
Shahina Johnson, Create Studios
Sheila Healy, Arts Council England
Sian Brittain, Guildhall School of Music and Drama
Simon Dancey, British Council
Steven Hadley, Queens University Belfast
Stuart Crewes
Sue Isherwood
Suzanne Rolt, St George's Bristol
Tammy Bedford, Independent Arts Producer
Tamzyn French, Kinetika Bloco
Theresa Bergne
Toby Smith, Ageas Salisbury International Arts Festival
Tom Dingle, Jersey Arts Trust
Tracy Sullivan, Trowbridge Arts
Verity Sanderson, Arts Marketing Association
Vic Ecclestone MBE
Vicky Richardson, British Council
Wendy Earle, Birkbeck University of London
Wendy Smithers

Manchester

Adam Taylor, The Garage Trust Ltd
Alan Dix, 509 arts
Alex Mayer, Royal Northern College of Music
Alexis Andrew, Canada Council for the Arts
Alexis Johnson, Walk the Plank
Alice Withers
Amarjit Talwar, Punch Records
Amy Mole, National Youth Orchestra of Great Britain
Andrew McIntyre, Derby Theatre
Andrew Stratford, Walk the Plank
Andy Brydon, Curated Place
Andy Carver, Yorkshire Sculpture Park
Ann Wishart, Leeds City Council Arts
Anna White
Annabel Turpin, ARC
Anthony Baker
Antonio Molina-Vázquez, Spain (NOW!)
Becki Haines, Coney Ltd
Beka Haigh, Frolicked
Benjamin Mellor
Bertie Watkins
Caroline David
Catherine Hayward, City Varieties Music Hall
Catherine Scott
Cathy Graham, British Council
Chemaine Cooke
Cheryl Frances-Hoad
Chris Taylor, New Writing South
Christoph Jankowski, British Council
Claire Symonds, The Lowry
Clare Clarkson, Cast
Clare Thurman
Clemency Horsell
Danny Quinn, Black Sheep Collective CIC
Darren Grice, Link4Life
Darren Henley, Arts Council England
Dave Moutrey, HOME
David Harradine, Fevered Sleep
Dawn Ashman, Arts Council England
Deborah Dean, Nottingham Castle Museum & Art Gallery
Deborah Williams, Welcome to Reality
Debs Palmer, M6 Theatre Company
Derri Burdon, Curious Minds
Di Robson
Duncan Speakman, Circumstance
Edward Boott
Eleanor Barrett, The Brick Box
Ella Muers, Arts Council England
Ellen O'Hara
Ellen Turner, Walk the Plank
Emily Williams, Kaleider
Emily Wood
Emma Beverley
Emma Killick, Tutti Frutti productions
Emma Parsons
Fiona Lesley, The Map Consortium
Fiona Stuart
Fiona Gasper, Royal Exchange Theatre
Frazer Hoyle, Ambassadors Theatre Group
Gavin Barlow, The Albany
Graham Sheffield, British Council
Gregory Nash, British Council
Hayley Mason, Artlink West Yorkshire
Hayley Flynn,
Heidrun Kelly, Curated Place
Helen Goodman
Hester Cockcroft, Awards for Young Musicians
Ian Danby, Circumstance
Jamie Eastman, Lancaster Arts (Lancaster University)
James Brindle, Magna Vitae
James Mabbett
Janice Kelly, Creative Scotland
Janine Waters, The Edge Theatre
Jessica Hilton
Jo Crowley, 1927
Jo Verrent, Unlimited
Jo Slack, Redeye: The Photography Network
Joanna Straczowski
Joanne Orr, Museums Galleries Scotland
John Knell
Jordan L Rodgers
Judith Knight, Arts Admin
Judith Palmer, The Poetry Society
Julia Skelton, Mind the Gap
Julie Aldridge, Arts Marketing Association
Karen Shannon, Lets Go Global
Kate Tyndall
Kate White, National Centre for Circus Arts
Katy Ashton, People's History Museum
Katy Arnander, Sadler's Wells
Kazi Ruksana Begum, London Borough of Tower Hamlets
Kerry Andrews, Arts Depot
Lauren Sagar
Lindsey Glen, Royal Opera House
Liz O'Neill, Z Arts
Liz Postlethwaite, Small Things Creative Projects
Liz Pugh, Walk the Plank
Liz Bushell, Arts Council England
Liz Johnson, Arts Council England
Lorna Hosler, The Clod Ensemble
Lucy Dusgate, Quays Culture
Mandeep Tutt, The Mill Co Project
Marge Ainsley
Marion Catlin, The Shift Norwich
Mark Hollander, Unlimited Theatre
Mark Prest , PORe
Mark Whiteley
Martina Murphy, British Council
Mary Caws, Theatre Royal Stratford East
Mary Doherty, British Council
Mary-Alice Stack, Creative United
Michael Betteridge
Michaela Butter MBE, University of Leicester
Michelle Castelletti, Royal Northern College of Music
Michelle Dickson, Arts Council England
Miriam O'Keeffe, BBC
Naqqash Khalid
Natalie Jode, Creative Arts East
Neil Webb, British Council
Nicholas Baumfield, Arts Council England
Oliver Mantell, The Audience Agency
Oly Bliss, Arts Council England
Patrick Fox, Heart of Glass
Patrick Reynolds
Paul Herrmann, Redeye: The Photography Network
Pippa Hennessy, Nottingham Writers' Studio
Rachel Lythe, Leeds Grand Theatre
Rachel Briscoe, Ovalhouse
Raquel Lowsley
Rebecca Atkinson Lord, Ovalhouse
Robin Fenwick, Mercury Theatre
Roddy Gauld, Bolton Octagon Theatre
Rosie Freeman, The Brick Box
Ross Burnett, Arts Council England
Rowan Rutter, Hull Truck Theatre
Sally Gibson, Cinderford Artspace
Samina Zahir, Hybrid Consulting
Sandra Bouguerch
Sarah Alexander, National Youth Orchestra of Great Britain
Sarah Grantham, M6 Theatre Company
Sarah Mumford, CapeUK
Sarah Punshon
Sarah Richardson
Sarah Shead, Spin Arts
Sarah Maxfield, Arts Council England
Sarah Williams, Jerwood Visual Arts
Sarah-Jane Meredith, BFI
Saskia Metcalf, Z-arts
Scott Barton, Yellow Bus Events
Seth Honnor, Kaleider
Silke Pilinger, British Council
Simon Mellor, Arts Council England
Simon Whitehead, M6 Theatre Company
Sophie Eustace, Fevered Sleep
Sophy Sylvester
Stella Hall
Stephen Freeman, Arts Council England
Sue Barnes, Skippko
Sue Hayton, Leeds University
Sue Robinson, Culturapedia
Susan Gainsborough, MediaActive Projects
Susanna Eastburn, Sound and Music
Suzie Thompson, Royal Northern College of Music
Swati Raut
Sylvie Fourcin, Artlink West Yorkshire
Tessa Gordziejko
Tim Wheeler
Tom Higham, Future Everything
Tom Warman, Walk the Plank
Toni Bentley, The Garage Trust Ltd
Prof Tony Jackson, M6 Theatre Company
Tony Witton, Kent County Council
Tracy Cooper, Artsdepot
Vic Johnson, Sound and Music
Victoria Firth, Lawrence Batley Theatre (LBT)
Xavier de Sousa